Škola v přírodě 2014, zprávy z pondělí

Byla by škoda zprávy od účastníků příliš korigovat, tak je tu máte téměř v původní formě, pouze s upraveným pravopisem a spojené do jednoho dlouhého deníkového zápisu z naší školy v přírodě (ŠvP).

Moc se mi tu líbí ubytování a jsou tu dobrá jídla.

V pondělí jsme se brzy probudili a vůbec se nám nechtělo vstávat a museli jsme si uklízet, stlát, čistit zuby a čekat na pokoji na službu, která nám oboduje, jak jsme si dobře uklidili. Když už bylo obodováno, šlo se na snídani. Snídaně byla dobrá (až vynikající dle jiných), dal jsem si rohlík s medem a další dobroty.

Nikdo se nechtěl učit, ale museli jsme. A ze školy hurá na hraní her a soutěží na hřišti. Hráli jsme sportovní víceboj. Trochu jsme se opozdili na oběd, ale nevadilo to, protože jsme stejně ještě chvíli čekali.

Teď o poledním klidu ležíme a těšíme se na šipkovanou. Prý bude celé odpoledne. Po vydatném obědě se 4. a 5. třída vypravila připravit šipkovačku, tedy jinak, poněkud spisovněji, šipkovanou. Schovávali jsme sebe a poklad před prvňákama, druhákama a třeťákama. Po dlouhé cestě k malému kostelíku se hřbitovem (*) na kraji Polska přišel sladký poklad k chuti.

(* pozn. webmastera: jedná se o dřevěný kostel sv. Archanděla Michaela / Kościół św. Michała Archanioła w Kamieńczyku)

Vrátili jsme se a moc mě bolí paty. Netušil jsem, že půjdeme tak daleko. Měli jsme ï menší pád ze stromu. Ušli jsme všichni 10 kilometrů. Byla to nejlepší šipkovaná na světě. A i když jsme šli daleko, bylo to dobrý. Nejlepší na tom bylo, že jsme se procvičili. Bolely nás nohy, ale vyplatilo se to. Já jsem byla šťastná, že jsem překročila hranice. Ale nejvíc se mi líbilo, že jsem viděla velikánského hada. (Cestou na zpátek jsme potkali přejetého hada, užovku.)

Za chvíli půjdu na večeři, už mám hlad.  … Večeře byla výborná, měli jsme rýži se zeleninou.

Půjdeme hrát sázenou pantomimu. Těším se a musíme vyhrát. I když nás pak vyhnal déšť, byl to super den. Dneska byl turnaj v pexesu (pozn. pouze pro mladší, starší hráli zmiňovanou sázenou pantomimu). Byly různý, ale nejvíc bylo zvířecích a moje bylo nejdlouší ze všech. Je to tvrdý souboj a všichni jsou zvědaví, kdo vyhraje. Někdo si kreslí a pár dětí si píše. A začalo pršet. Sedíme v jídelně, kde je teplo. A pak už jsem jenom psala tenhle článek.

Den byl skvělý, hezký, zábavný, dobrodružný a jedním slovem úžasný. Tak to byl nejlepší den ze všech. Tak dobrou noc. Pak jsme šli spát a byla to hrůza. (pozn.: důvod této hrůzy zůstává neobjasněn, asi autorku spaní nebaví.)

Sepsal tým ŠvP ve složení Kuba Petrovický, Naty Vaníčková, Anička Kočová, Adéla Křepelová, Anežka Špásová, Anetka Dohnalová, Lukáš Tyller, Láďa Stárek, Anička Kuřinová a dva anonymy, které byly posléze identifikovány jako Anička Grohová a Verča Svobodová.

Leave a Reply