Škola v přírodě, poslední zpravodajství přímo z místa

Poslední zpravodajství z večerní Kimovy hry, noční stezky odvahy a tak vůbec, jak se nám tu líbilo 🙂 Nezapomeňte si vyzvednout své děti odpoledne před školou!

 Ve čtvrtek jsme hráli hru, že jsme si museli zapamatovat, co je v krabici. Já si pamatuji nůž, hodinky, penál, krém, fén, gumu, mapu. To tam bylo. Měli jsme si zapamatovat co nejvíc věcí. A ty věci jsme napsali na proužek papíru. Měli jsme na prohlížení 1 minutu a 2 minuty na psaní. A pak, kdo to měl, šel do pokoje. Byla to velká zábava.

 Ve čtvrtek v noci půlka dětí spala a půlka šla na stezku odvahy. Cesta byla označená svíčkami. A strašidla nás strašila. Museli jsme se podepsat na list. Všechny to skoro bavilo a byla to nejlepší stezka odvahy na světě. Doufám, že příští rok bude to tak dobrý jako letos. Moc se mi to líbilo. Bylo to kolem chaty. A jen jeden mě vylekal. Skoro jsem se nebála, protože to nebylo vůbec strašidelné, protože jsme šli kolem chaty, což bylo dobré. Podepsali jsme se na listinu, na které jsme nevěděli, že je napsáno, že nebudeme zlobit a budeme hodní, a dozvěděli jsme se to až dnes ráno. Včera jsem se nemohl probudit na stezku odvahy. Kuba mi říkal, že to nebylo strašidelné. Mně se nejvíc líbilo, jak  jsme šli na stezku odvahy, protože než jsem přišla, ta strašidla se prozradila, takže to vůbec nebylo strašidelné. Stezka byla super. Strašidla byla fajn, ale vůbec nestrašila. Jenom pro prvňáčky to bylo strašidelné. Brášku jsem budila, ale nevzbudil se.

 Já a moji kamarádi z páté třídy jsme strašili. Byla to docela sranda do té doby, dokud nebyla tma a my se nezačali bát. Všude okolo to šustělo, lupalo a vydávalo divné zvuky. Bylo to docela, teda spíše hodně, strašidelné. Ale když začali chodit lidi, strach z nás opadl. Potom jsem spíše strašila já je, i když se mě nikdy nelekli. Takže jsem teda skoro strašidlo nebyla. Byla mi zima, byla jsem unavená, ale najednou se v dálce objevila světla baterek paní učitelky a mých kamarádů. Byla jsem zachráněná. A já už pak šla na kutě!!! Bylo to supééér! Na strašení při stezce odvahy jsem se těšila. Jenže na místě, kde jsem byla, se nedalo schovat, všichni mě viděli už z dálky. Jinak to bylo super. Vylekala jsem sice jen asi 2 děti, ale nevadí. Bylo to super zakončení ŠvP.

 Teď jsme byli na snídani a půjdeme se dvě hodiny učit. Po učení máme dvě hodiny na to, abychom si zabalili, a po zabalení půjdeme na oběd. Oběd bude určitě výborný. Nevím, co budeme mít k obědu. Po obědě budeme mít polední klid, o kterém můžeme hrát hry.

 Po poledním klidu ve 14:00 odjíždíme a ke škole přijedeme v 16:00. Už se moc těším domů!! Už se těším domů na babičku, dědu, mamku, taťku a sestru Amálku.

 Tahle škola v přírodě byla ze všech nejlepší! Nejvíc se mi líbilo opíkání. A pak ještě zpívání s paní učitelkou. Nebo ještě všelijaké hry. A ještě všelijaké výlety.

Dnešní zprávy mají na svědomí: Naty Vaníčková, Sára Myšková, Kuba Petrovický, Anežka Špásová, Adéla Křepelová, Anička Kočová, Anetka Jiránková, Lukáš Tyller, Sára Faltová a Anička Kuřinová.

 


Nedalo mi to a hledal jsem, co je Kimova hra. Našel jsem popis na Wikipedii a také pravidla na stránkách Hranostaj. (poznámka webmastera)

There are 2 comments left Go To Comment

  1. zakladni / Post Author

    V rubrice „jídelníček“ jsem doplnil informace, co se bude podávat ve školní jídelně příští týden. Webmaster ZŠ Nové Město

  2. zakladni / Post Author

    Autobus s dětmi (i pedagogy, samozřejmě) vyjel z Českých Petrovic ve 14:14; do Nového Města je to přesně 100km. Takže lze očekávat příjezd okolo 16. hodiny…

Leave a Reply