Škola v přírodě, středa s velkým výletem a ohněm

Děkujeme za komentáře, opravdu si to tu užíváme, i počasí nám přeje.

Dnes ve středu je to pro mě unavený den. Opět se mně nechtělo vstávat a nestíhali jsme uklízet. Ještě jsme stlali a už přišla služba. Potom jsme pelášili na snídani. Dnes jsem si nedal rohlík s medem, ale jogurt s lupínky.

Vzali jsme si papíry, co jsme si měli vyplňovat, a šli do jídelny, kde nastalo učení. Dnes už se mi chtělo víc. Pak rychle na hřiště hrát vybíjenou, fotbal, líný tenis atd. … Nejvíce mě bavila vybíjená. Před obědem jsme šli do obchodu koupit si nějaké dobroty.

A hned na oběd. Dali jsme si svíčkovou (rozuměj kuře na paprice) a potom jsme si šli odpočinout, hned jsem byl čilejší. Už jsem se těšil na výlet, který bude asi 15 kilometrů.

Se školou jsme byli až u Zemské brány (a ještě trochu dál). Šli jsme po pašerácké cestě. A také jsme našli u Ledřičkovy skály krásného a roztomilého černého pejska. Nazvali jsme ho Ledřička Ledy, protože to byla holka. Ke konci už jsem nemohl, ale najednou se ve mně vzala síla a ještě jsem běžel. Paní učitelka někam volala, aby si pro Ledřičku přijeli majitelé. Teď je s námi v penzionu Na Statku. Neradi jsme se s ní loučili a majitel si pro ni přijel.

Už čekáme na večeři. Prý máme opíkat buřty. Musíme také dát Ledřičce (pozn. autor si zřejmě nevšiml, že už je fenka pryč). Večeře mi chutnala, byla sladká rýže. Teď jdeme na ty buřty, moc se těším. Zpíváme a opíkáme. Dávaj se buřty na chleba. Chleba se taky opíká a všem je teplo u ohýnka. A k tomu si i hrajem.

A potom jsem šel spát. Tak dobrou noc!

Středeční zpravodajové ze Statku:
Kuba Petrovický, Naty Vaníčková, Anežka Špásová, Lukáš Tyller, Filip Fabián a Anička Kuřinová


Poznámka od webmastera: Nedá mi to a doplním odkaz na stránky Orlickehory.net a dva obrázky z Wikipedie:

Zemská brána -cíl výletu školy v přírodě

most na Zemské bráně

škola v přírodě - Orlice na Zemské bráně

pohled z mostu na řeku Orlici tekoucí do Česka

 

Only 1 comment left Go To Comment

  1. Leona /

    Ahoj všem! Máme také krásné počasí. Na koupání to sice není – dnes byl i trochu vítr – ale to nevadí. Bazény v klidu čekají na váš návrat – nebo se nebudete vracet, když je tam tááááák krááásně a plno zábavy? Já dnes po cestě z práce nepotkala ani hada natož opuštěné štěně….. takže upřímně – je to tu pěkná nuda… 🙁 Ale paní pošťačka říkala, že jí poslední dobou nějak ztěžkla brašna a celé Nové Město i okolní vesnice mají plné schránky…. Tak zítra nashledanou! Leona

Leave a Reply