Pondělní zpravodajství

Posíláme vám další díl zpravodajského deníku z naší ŠVP. Zatím počasí moc pěkné není, tak nám přejte trochu sluníčka.

Ráno jsme vstali a hned začali uklízet, abychom dostali co nejvyšší počet bodů od paní učitelky za úklid. Byli jsme natěšeni, že dostaneme deset bodů, ale bohužel to se nám nepovedlo. Na snídani na stole byly připravené housky se sýrem, máslem a džemem. Potom jsme byli informováni, co se dnes bude dělat. Jako první po snídani jsme se šli učit. Doplňovali jsme pracovní listy a pracovní sešity. Po dvou hodinách přemýšlení jsme psali pohledy domů.

Potom následoval oběd s omáčkou (jednalo se o guláš) a bramborami. O poledním klidu jsme si odpočinuli, abychom měli sílu na odpolední šestikilometrovou (původně zamýšlenou desetikilometrovou) túru. Jen jsme vyšli, a začalo pršet, tak jsme se vrátili na penzion. Místo toho jsme hráli ve společenské místnosti hry. Druhý pokus o výlet se nám povedl. Sice nesvítilo slunce, ale ani nepršelo. Jen když jsme šli zpět, tak nás to trochu chytlo. Při zpáteční cestě jsme hledali papírky s písmeny na stromech. Vyšlo nám: HLEDEJTE POKLAD. I když nějaké (lístečky) odfoukl vítr nebo jsme je přehlédli, složili jsme to (nápis), našli jsme poklad a šli jsme na penzion.

Už na nás čekala večeře. K večeři byla krupicová kaše s kakaem. Potom ti, co chtěli hrát bojovku, šli do společenské místnosti a tam byli informováni o hře. (Mladší děti se účastnily turnaje v PEXESO.) Když se vše vysvětlilo, tak každé ze čtyř družstev šlo na jeden pokoj. Tam jsme si uskutečnili plán. A pak, natěšení po dlouhém výletě, jsme šli do postýlek spát.

Za zpravodajský tým Kuba Petrovický, Kuba Semirád, Lukáš Tyller a Anička Kuřinová

Leave a Reply