Úterní zpráva ze školy v přírodě

Jak jsme se s nepřízní počasí poprali v úterý si přečtete ve zpravodajství zbylých páťáků.

V úterý byly k snídani lupínky s mlékem a chleba s džemem. Po snídani se šli všichni učit. Ke svačině bylo ovoce a k obědu byly rybí prsty s bramborovou kaší a kyselou okurkou. A následoval odpolední klid.

Po odpoledním klidu všichni vyráběli bohy slunce a bohy deště. Bylo deset skupin, z toho pět skupin vyrábělo boha slunce a dalších pět boha deště. Také se hlasovalo, který bůh je nejkrásnější. Nejhezčího boha slunce vyrobila skupina Andrejky Sehnoutkové a skupina Kuby Petrovického vyrobila nejkrásnějšího boha deště. Když všichni dohlasovali, šlo se na svačinu. Ke svačině byl chleba s kuřecí šunkou.

Po svačině se zaříkávali bohové deště a slunce. Účelem bylo, aby nepršelo a začalo svítit sluníčko. Zaříkávání se doopravdy povedlo, venku začalo svítit  slunce a všichni si mohli jít ven hrát. Starší děti hrály fotbal a menší děti lezly na průlezkách. Potom se hrál turnaj ve vybíjené. Nejdřív hrála čtvrtá a pátá třída. Nakonec to bylo nerozhodně, protože začalo pršet.

Večer jsme měli k večeři rizoto se sýrem a okurkou. Po večeři byla pauza a potom diskotéka. Na diskotéce byla soutěž o nejlepšího tanečníka. U holek vyhrála Nikolka Sejkorová a u kluků Denis Březina. V párech tancovali Verča Hubáčková a Martin Rez, Nikča Sejkorová a Adam Kohout. Po diskotéce byli všichni unavení a šli spát.

Za zpravodajský tým vypracovaly Anička Matysová, Nikolka Strnadová, Andrejka Sehnoutková a Anička Kuřinová.

Only 1 comment left Go To Comment

  1. Adéla Křepelová /

    Ahoj! Zaříkávání pomohlo. I tady konečně přestalo pršet! Ve škole už je vyměněno pár oken. Matěj už je zdravej a stráááašněěěěěěě bych ho chtěla poslat za váma poštou….. je úplně nesnesitelnej :(. Tak si to užijte, těšim se na další zpravodajství :).
    Ps.: Zdraví vás vaše NEJHODNĚJŠÍ (Novoměstská část) 6.C….. chichi, kdo asi? 😛 😀

Leave a Reply