2019-06-20: Škola v přírodě – čtvrtek

Dnes jsme obě skupiny navštívili expozice Krkonošského muzea v Pasekách – Památník zapadlých vlastenců a naučnou stezku Ke staré škole. Viděli jsme na vlastní oči, jak se v kraji žilo v minulých staletích – staré lyže, navlékání korálků, výrobu houslí… Ústřední postavou výstavy je Věnceslav Metelka – učitelský pomocník, písmák a houslař. Z jeho deníků čerpal inspiraci spisovatel Karel Václav Rais.

Byla předpovídána možná bouřka a proto jsme změnili program – nakonec ale nepršelo a změny jsme nelitovali. Odpoledne následovala trocha výuky a směs her a soutěží. Novinkou bylo „Hledání koleček“ a „Kapitán“. Program vyvrcholil opékáním buřtů a diskotékou. Výlet si udělala i skupinka žáků, kteří na školu v přírodě nejeli. Ti navštívili chlumecký zámek. Z jejich výletu je úvodní fotografie a obrázek páva.

22 položka(ek)

Disco pomalu končí a zítra nás čeká poslední den na škole v přírodě. Vrátit bychom se mohli okolo 16. hodiny. Do té doby snad ještě dáme zprávu.

Leave a Reply