2019-02-08: Ovoce do škol + Jíme zdravě

V rámci projektu Ovoce do škol se v pátek 8. února 2019 konala na naší škole ochutnávka ovoce a zeleniny. Žáci se shromáždili ve druhé třídě a vylosovali si dodané ovoce a zeleninu. Ve skupinách si vybrané ovoce a zeleninu představili a připravili ke konzumaci, samozřejmě pod dohledem svých učitelek. Největší úspěch byl při ochutnávce nashi (hruška z Japonska a Číny), mochyně a sušeného ovoce. Většině příliš nechutnalo avokádo a cherimoya. Myslím, že se akce vydařila a dětem se jistě líbila.

18 položka(ek)

V tentýž den třeťáci naší školy  pod vedením paní Jandové vyráběli čtyři zdravé pomazánky a jáhlovou snídani s ovocem. Žáci byli rozděleni do 5 skupin, dostali recept, vyfasovali potřebné suroviny a další už záviselo na jejich kuchařském umění a kreativitě.

Na velkou přestávku bylo již dílo hotovo a děti šly nabídnout své zdravé svačinky spolužákům i učitelkám. Většinou všem chutnalo. Se žáky často o zdravé stravě mluvíme a nyní si vyzkoušeli, že připravit dobrou a zdravou svačinku není tak obtížné.

38 položka(ek) « z 2 »

Leave a Reply